پروتئین تابستان دنیای مد تابستانی پیراهن

پروتئین: تابستان دنیای مد تابستانی پیراهن شلوارک زمستان تابستان شلوار زندگی جوراب پیراهن

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی ساز ناکوک استعفای روحانی

روحانی استعفا بدهد! این جمله در روزهای گذشته بارها به گوش رسید ولی مشخص نبود که از جانب چه شخص یا گروهی مطرح شده است هست. دلیلی هم که جهت این درخواست ذکر شده ا

ساز ناکوک استعفای روحانی

ساز ناکوک استعفای روحانی

عبارات مهم : دانشگاه

روحانی استعفا بدهد! این جمله در روزهای گذشته بارها به گوش رسید ولی مشخص نبود که از جانب چه شخص یا گروهی مطرح شده است هست. دلیلی هم که جهت این درخواست ذکر شده است بود، ادعای ناکارآمدی دولت در حل پرسشها اقتصادی و بیکاری و مسائلی از این قبیل هست. به خوبی مشخص است که تندروهای مطرح کننده این درخواست بر مطالبات و اعتراضات مردمی موج سواری می کنند ولی خبر نداشتند بسیار سریعتر از آنچه تصور می کنند دست آنها رو خواهد شد. در این بین مردم باید هوشیار باشند.

ساز ناکوک استعفای روحانی

آنها روزی ناکام شدند که حسن روحانی با مردم و معترضان راجع به اوضاع کشور سخن گفت و اعتراض را حق مردم نامید. بعد از بیانات مدیر جمهور بود که اعتراضات در بسیاری مناطق کشور آخر یافت که همین عنوان بیانگر استمرار اعتماد به روحانی هست. ولی چه افراد و گروه هایی دلخوش به استعفای روحانی هستند؟ به بیان دیگر ساز استعفای روحانی از کجا کوک شده است است؟

اعلام برائت

روحانی استعفا بدهد! این جمله در روزهای گذشته بارها به گوش رسید ولی مشخص نبود که از جانب چه شخص یا گروهی مطرح شده است هست. دلیلی هم که جهت این درخواست ذکر شده ا

برخی که مشخص بود آگاهی کمی دارند و هنوز نمی دانند مجلس دهم با مجالس اصولگرای نهم و هشتم تفاوت دارد تلاش کردند چنین وانمود کنند که نمایندگان مجلس خواستار استعفای روحانی هستند و چنین مطرح کردند که استعفای روحانی راهی جهت آخر اعتراضات و انتقادات است ولی این ادعا عمر زیادی نداشت چنان که حتی نمایندگان جبهه پایداری هم این درخواست را تکذیب کردند. «جماران» نوشت؛ مدیر کمیسیون اجتماعی مجلس، خبر پیشنهاد استعفای مدیر جمهوری از سوی بعضی نمایندگان نزدیک به جبهه پایداری را تکذیب کرد. عبدالرضا عزیزی راجع به پیشنهاد بعضی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه روز گذشته روسای کمیسیون ها با مدیر جمهور، مبنی بر استعفای زودهنگام روحانی به علت اعتراضات عمومی روزهای اخیر گفت: «در جلسه دیروز، هرگز چنین بحثی مطرح نشده است و بنده قویا آن را تکذیب می کنم.»

نشریه دانشگاه امام صادق

برای یافتن ریشه این درخواست باید به دانشگاه امام صادق(ع) توجه داشت، دانشگاهی که مرحوم آیت ا… مهدوی کنی ریاست آن را بر عهده داشت و تا وقت حیات خود اجازه تعدی به روحانی از سوی نهادهای رسمی دانشگاه را نداد ولی ظاهرا بعد از رحلت او شرایط عوض کردن کرده و بعضی گویی فضا را جهت هجمه به دولت باز دیده اند. ماجرا از آنجا شروع شد که خبرنامه «صادق» وابسته به دانشگاه امام صادق(ع) نوشت:«جمعی از دانشجویان دانشگاه های پایتخت کشور عزیزمان ایران در یکصد و پنجاهمین روز از شروع دولت دوازدهم در نامه ای خطاب به مدیر جمهور خواستار استعفای مدیر جمهور و برگزاری انتخابات زودهنگام شدند.

در این نامه دانشجویان با تاکید بر عدم تحقق عملی وعده ها و شعارهای مدیر جمهور و بحران حاکم بر رویکردهای برنامه ریزی دولت روحانی، وی را در حل پرسشها واقعی مردم ناتوان ارزیابی کردند. در این نامه دانشجویان، لایحه بودجه ۹۷ را نشان دهنده جهتگیری نادرست برنامه ریزی اقتصادی دولت در سال آینده دانستند و از بین بردن یارانه ۳۰ میلیون نفر، زیاد کردن قیمت حامل های انرژی، زیاد کردن مالیات و عوارض را موجب تورم و گرانی مضاعف و نتیجتا ایجاد نافرمانی مدنی و شورش اجتماعی در آینده دانستند و نسبت به عواقب آن هشدار دادند.» دانشگاه امام صادق دو بخش دارد که یک سمت آن زیاد گرایش به جبهه پایداری دارد و بخش دیگر اعتقاد است باید همراه اندیشه سعید جلیلی بود. تفاوت های این دو طیف زیاد نیست و هر دو در تضعیف دولت یکسان هستند.

ساز ناکوک استعفای روحانی

احمدی نژادی ها

اما پرونده درخواست استعفا از روحانی ضلع سومی هم دارد. آنها میل به زیادی دارند که روحانی و دولت او تضعیف شود که نشانه هایش هم زیاد هست. آن اندازه ناشیانه به سمت نیل به هدفشان حرکت می کنند که نقشه های آنها پنهان نمی ماند و سریع رو می شود. در دولت اول روحانی که حامیان احمدی نژاد در مجلس بودند هراز چندگاهی بر طبل استیضاح و برکناری وزرا می زدند و البته از طرح شایعات بی اساس از دولت یازدهم دریغ نداشتند. در دولت دوازدهم ولی ابزار استیضاح وزرا را ندارند بعد به انتشار اخبار فاقد صحت می پردازند و اخیرا هم در اینترنت بارها درخواست استعفای روحانی را مطرح می کنند. البته مشخص است آنها درصدد هستند تا پرونده های قضائی آنهایی فراموش شود که تا پیش از این حامی آنها بودند. احمدی نژادی ها در گروه های مجازی خود بحث استعفای روحانی را مطرح کردند. یکی از اعضای این گروه ها چنین به فضاسازی پرداخته است : «توئیت کنید: روحانی استعفا»

روحانی استعفا بدهد! این جمله در روزهای گذشته بارها به گوش رسید ولی مشخص نبود که از جانب چه شخص یا گروهی مطرح شده است هست. دلیلی هم که جهت این درخواست ذکر شده ا

پیشنهاد مضحک

جالب است زمانی که درخواست استعفای روحانی با بی توجهی افکار عمومی مواجه شد، آنها خواستار عزل مدیر جمهور شدند چنان که یکی از گروه های متعلق به حامیان احمدی نژاد نوشت: «به استناد جلد ۱۲ص ۱۴۸ از صحیفه امام که فرموده اند: هر کس در هر مقامی که خیال سازش با شرق و غرب را داشت، بی محابا و بدون هیچ ملاحظه او را از صفحه سرنوشت براندازید که سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام و مسلمین هست. وظیفه خود می دانیم مطالبه عزل حسن روحانی… را … مطالبه نمائیم.»

ناکام در استعفای آخوندی

ساز ناکوک استعفای روحانی

گفتنی است مخالفان دولت پیش از طرح استعفای روحانی خبر کذب استعفای آخوندی را در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … منتشر کردند و حتی در اقدامی قابل تامل نوشتند که روحانی با استعفای وزیر راه مخالفت کرد! آرام آرام دارد مشخص می شود منشاء جنبش کننده اعتراضات کجاست؟ کمی صبر کنید.

آرمان/مطهره شفیعی

واژه های کلیدی: دانشگاه | دانشگاه | اعتراضات | احمدی نژاد | حسن روحانی | احمدی نژاد | دولت روحانی | نمایندگان مجلس

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz